Website weer bereikbaar

Onze website was uit voorzorg tijdelijk offline vanwege beveiligingsproblemen in wereldwijd gebruikte software. 

Meer informatie

Use GTranslate to translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Select language

Aangifte van overlijden

Is iemand overleden? Dat is verdrietig. U moet dan veel regelen. Eén van die dingen is het doorgeven van het overlijden. Dit doet u bij de gemeente. Een familielid of het uitvaartbedrijf mag dit doen.

Direct een overlijden doorgeven

Is iemand dood gevonden? Kijk dan op de pagina over lijkvinding.   

Bent u van een uitvaartbedrijf? Dan kunt u online aangifte doen. U heeft hiervoor eHerkenning nodig. Heeft u dit nog niet? Vraag het aan via www.eherkenning.nl. U krijgt het meestal binnen 1 tot 5 werkdagen.

Wat geeft u door?

U geeft de volgende punten aan ons door:

  • De gegevens van de overledene;
  • Wanneer degene overleden is;
  • Wanneer de uitvaart is;
  • De verklaring van de arts.

Lukt het doorgeven niet?

Wanneer het doorgeven niet lukt kunnen er een aantal dingen aan de hand zijn, bijvoorbeeld:

  • U staat niet in onze lijst. Bel ons of stuur een e-mail naar info@tynaarlo.nl. Wij voegen u dan toe.
  • Uw gegevens komen niet overeen met de gegevens in de BRP. Let op: soms staat er een voorvoegsel voor de achternaam, zoals “de”, “van”, “van der”. Probeer dit weg te laten.  
  • U kunt niet betalen. Bij de aangifte betaalt u meteen voor het afschrift. Is er een storing? Bel ons dan zo snel mogelijk: 0592 – 266 662.
  • Heeft u een andere foutmelding en weet u niet wat u moet doen? Bel ons gerust: 0592 – 266 662.

U kunt geen aangifte doen via e-mail. Dit kan digitaal of bij ons op het gemeentehuis.  

Heeft u een dierbare verloren? Gecondoleerd met uw verlies. U kunt zelf aangifte doen van het overlijden. Neem hiervoor contact met ons op.

  • U neemt het volgende mee naar het gemeentehuis:
  • de verklaring van overlijden van de arts of lijkschouwer (A-verklaring);
  • de B-envelop (doodsoorzaakverklaring);
  • geldig identiteitsbewijs van uzelf;
  • geldig identiteitsbewijs van de overledene;
  • Is het begraven of cremeren later dan de 6e werkdag na overlijden? Dan is een verklaring nodig van een arts. Die geeft toestemming voor uitstel;
  • eventueel het trouwboekje. 

De begrafenis of crematie moet binnen 6 werkdagen na overlijden plaatsvinden. Is de uitvaart later? Dan heeft u een verklaring van een arts nodig. U krijgt van ons een digitaal verlof voor de uitvaart.

  • Een aangifte van overlijden is gratis.
  • Een (internationaal) uittreksel van de overlijdensakte kost € 17,80.
  • Een Laisser-passer kost €19,50

 

Ook handig